top of page

Uzm. Dr. Zeynep Çubukcuoğlu Taş

zeynep-hoca.jpg

Ülkemizde erişkin psikiyatrisi ile çocuk ve ergen psikiyatrisi alanında iki tıpta uzmanlık alanını birden tamamlamış çok az sayıdaki uzmandan biri olarak, ilköğretimini İzmir Namık Kemal İlkokulu'nda, orta ve lise öğretimini İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra tıp eğitimini yine İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi'nde görmüştür.

 

Akabinde Manisa Celal Bayar Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı'nda eğitimini tamamlayarak Erişkin Psikiyatristi ünvanı almıştır. Daha sonra 'Medizinische Aprobation' için Almanya'da sınava girmiş, başarılı olmuş ve NRW eyaleti LVR Klinikleri'nde Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında asistanlık eğitimini tamamlayarak Türkiye'ye dönmüştür.

 

İstanbul Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uygulanan denklik sınavını başarıyla geçerek İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Anabilim Dalı'nda uzman doktor olarak çalışmıştır. İzmir'e dönüşü ise Medical Park Hastanesi'nde çalışmaya başlamasıyla olmuştur.

 

Ekim 2016' dan itibaren çalışmalarına muayenehanesinde devam etmektedir.

 

Kendisi evli, Cumhur'un eşi, Cem ve Cemre'nin annesidir.

Eğitimleri

Bilişsel Davranışçı terapi eğitimi 

Cinsel terapi eğitimi

Nöropsikolojik test bataryası eğitimi

Sistematik aile terapisi eğitimi

Metabiliş Terapisi eğitimi

PMR eğitimi

bottom of page